• +420608161930
  • PatrikMarafko@Showmagazine.cz

Category Archive: Networking Velkopodnikatelů

168

Inspirace Velkopodnikatelů

Včera proběhl v Restaurant & Legendary Baru Postel v Rámově 5 na Praze 1 další ze série inspirativních networkingů tentokrát s podtextem „Inspirace Velkopodnikatelů“. Akce se opět zúčastnilo více než 80 účastníků, kteří tentokrát čerpali inspiraci od PETRA BORKOVCE – majitele Brno Investment Group,  ale také spolumajitele a zakladatele Partners Financial Services, od MICHAL ŠMÍDA zakladatel Twisto.cz, ale i od organizátorů Patrika Marafka a Jaroslava Brože, kteří mimo jiné představili i koncepty, na kterých nyní s projektem spolupracují – tedy Dominika Plešingera a jeho novou značku oblečení na míru a Jarmilu Zipserovou s Neurorehabilitační klinikou AXON.

Jako čestný host se na akci objevila také jubilejní XX. Miss České republiky Zuzana Jandová.

 

Více o této akci včetně fotogalerie naleznete opět na FACEBOOKu!

 

A co nyní organizátoři plánují? Připravují akci o mnohem větším rozsahu, kterou plánují však realizovat až v následujícím roce, protože do konce roku dokončují jednání s generálními partnery projektu Velkopodnikatel a věnují svůj čas rozvoji jednotlivých projektů pod záštitou inkubátoru.

 

DSC_6852

Den Velkopodnikatelů 7.6.2016

Na poslední networkingové akci ze série Networkingu Velkopodnikatelů tentokrát vystoupila ROSTYA GORDON – SMITH, zakladatelka ženského projektu MINERVA 21 a CEO People Impact, která působí přes dvacet let v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR manažerů, v roce 2006 byla zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Je zakladatelkou konzultační společnost People Impact s.r.o. a celonárodní soutěže pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, HR Excellence Award. Je spoluautorkou motivační knihy Úspěšně s kůží na trh, publikovala články v časopisech Computer World, HK East European Review, Beautiful British Columbia, Personal, HR Forum a Moje Psychologie. Rostya je častá mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích. Její nejnovější projekt MINERVA 21 oslovuje české ženy s heslem „Čeříme vodu“.

MINERVA 21 je zcela nový koncept v České republice, jehož iniciátorkou je Rostya Gordon-Smith, mezinárodně uznávaná expertka v oblasti rozvoje jednotlivců i organizací a spoluautorka knihy „Úspěšně s kůží na trh“. Zaměřuje se specificky na ženy – na zvýšení jejich sebevědomí a profesních znalostí, na budování sítě kontaktů, vzájemné předávání zkušeností, spolupráci a posílení vlivu ve společnosti. Pomáhá ženám v tom, aby byly připravené přijímat výzvy a vedoucí pozice v různých oblastech podnikání a veřejného života.

Myšlenku MINERVY v roce 2014 rozvíjela skupina žen, která postupně zformulovala vizi a klíčové aktivity společenství. V říjnu 2014 vzniklo tzv. Kolegium MINERVY 21, které stojí v jeho čele. Historicky první aktivitou byl pilotní projekt v oblasti vzdělávání, který se uskutečnil 13. listopadu 2014 na Ekonomické fakultě VŠB v Ostravě a primárně byl určen pro studentky a absolventky. Jednalo se o panelovou diskusi na téma „Žena a kariéra“ a čtyři navazující workshopy s odborníky. Po absolvování celého modulu obdrželo na 50 účastnic a 2 účastníci certifikát a fialový achát, barevný symbol MINERVY 21, s poselstvím „Čeříme vodu“.

Po této charizmatické ženě svůj příběh představil MARTIN HAUSENBLAS – zakladatelem Liftago a ADLER.

„Narodil jsem se a dětství prožil v Děčíně. Svůj dospělý život jsem ale zasvětil Ústí nad Labem. Studoval jsem tu a nyní tu žiju a podnikám. Na prostředí, kde žiju, mi velmi záleží a cítím za něj odpovědnost. To je důvod proč jsem přímo inicioval nebo se zapojil do aktivit, které větší či menší měrou chtějí přetvářet veřejný život k lepšímu. Které to jsou? I Love Ústí – skupina, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Její aktivity můžete sledovat na facebooku. Stipendijní fond Renesance – podporuje studenty nebo absolventy vysokých škol v Ústeckém kraji, kteří se chtějí dál vzdělávat v zahraničí. Podnikáme bez korupce – je sdružení podnikatelů, kteří chtějí do českého byznysu vrátit poctivost. Velice si vážím toho, že tomuto sdružení předsedám. Finanční podporu těmto projektům mohu poskytnout díky úspěšné firmě ADLER Czech, kterou jsem se svým společníkem Pavlem Neumannem založil v roce 2000. Zprvu jsme prodávali trička reklamním agenturám, později jsme se stali jedním z nejrychleji se rozvíjejících výrobců a vývozců reklamního textilu v Česku. Adler znamená orel. Orel je zosobněním hodnot, které naše firma vyznává: síly, rychlosti a nadhledu.“ (Citace z webu: www.hausenblas.cz)

Peter Urbanec-1

Dýchánek Velkopodnikatelů 12.4.2016

V tomto díle nás opět potěšili svojí účastí zajímaví speakeři, od kterých bylo úžasné se inspirovat.  Současně se na akci potkalo více než 70 osob, pro které je důležitý jejich osobnostní i podnikatelský růst. Organizátoři také každému na vyžádání individuálně zodpovídali otázky o novém vzdělávacím systému – INKUBÁTOR VELKOPODNIKATELŮ i obchodním modelu – ALIANCE VELKOPODNIKATELŮ.

Pavel Velev – ředitel Nadace Tomáše Bati, představil svými slovy hesla, myšlenky a úvahy Tomáše Bati, kterého zcela bez pochyb můžeme považovat za úspěšného a uznávaného mezinárodního velkopodnikatele. Nejzásadnější body této prezentace rozeberal podrobně a probíhalo o nich také diskuze. Bez pochyby jsme se dostali k plodným úvahám a názorům mnoha zúčastněných.

Druhou neméně významnou osobou na seznamu osobností, od kterých se můžeme inspirovat na této akci byl
Peter Urbanec, slovenský kouč a školitel, owner/CEO ve společnosti Garnet Peers Senior Consultant. S jeho pohledem na život se můžete stručně seznámit v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=thXKx5u4j2Q

DSC_6889

Kickoff Velkopodnikatelů 19.1.2016

V tomto díle se návštěvníci podrobnější představení nového vzdělávacího / obchodního systému v podání zakladatelů, ale také opět na inspiraci od několika významných osobností.

Svojí účastí nás tentokrát poctila bez nadsázky řečeno jedna z nejúspěšnějších českých žen – paní KATEŘINA NEUMANNOVÁ (olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích) a svůj obchodní model představila další zástupkyně něžného pohlaví ve světě bussinesu paní KAMILA ZÁRYCHTOVÁ (zakladatelka podnikatelských klubů Business for Breakfast v ČR – systému na získávání nových zákazníků díky doporučení).

Posledním speakerem byl KAREL HAVLÍČEK, předseda Asociace malých a středních podniků, spolumajitel a generální ředitel průmyslové skupiny SINDAT.

Jak jsme čekali, opět to byl úžasný večer, ve kterém se nám tentokrát rozjel networking účastníků skutečně na plno.

DSC_6896

Vzlet Velkopodnikatelů 3.11.2015

„Každý z nás je průměrem několika lidí, se kterými se nejčastěji potkáváme – až Ti dojde, jak je tohle zásadní a životně důležitá informace, začneš se sám sebe bát.“

… přesně takhle jsme uvedli první ze série inspirativních networkingových akcí, které proběhla 3. 11. 2015 v centru Prahy v Restaurantu & Legendary Baru Postel v Rámově 5.
CO BYLO CÍLEM?

Vytvořit komunitu velkopodnikatelů, dlouhodobě se v tomto prostředí potkávat, inspirovat se a pomáhat si plnit sny navzájem. Vše ve stylu „zábavná dřina“. Ta cesta Tě prostě musí bavit, ale musíš se zároveň smířit s tím, že bez vytrvalosti, důslednosti a píle člověk ničeho nedocílí..

KDO BĚHEM VEČERA PŘEDSTAVIL SVÉ MYŠLENKY?

PETR LUDWIG – Autor bestselleru Konec prokrastinace a majitel vzdělávací firmy GrowJOB. Mimo ČR Petr úspěšně podniká v Rusku, Anglii a Švýcarsku.

RADIM LUKEŠ – Partner největší finančně poradenské společnosti na českém trhu.

PAVEL MORIC – Sedminásobný mistr ČR v karate, zakladatel nejúspěšnějšího karate klubu v ČR, trenér, který vychoval další mistry ČR v karate, a školitel myšlení úspěšných lidí.

PATRIK MARAFKO – Vizionář, zakladatel několika podnikatelských projektů, dříve úspěšný florbalista a barman.

JINDRA SMOLA – Mistr světa v „Hacky Sacku“ z roku 2014 s vlastní značkou „JS“.

CO ZÍSKALI ÚČASTNÍCI?

Pohled zajímavých osobností na to, jak se stát úspěšným a vybudovat skutečně velký funkční business, který člověka nejen živí, ale i baví – je skutečně splněným snem / životním stylem.

„JAKÝ BYL FORMÁT AKCE?“

Koncept akce je zcela nový a revoluční. Samotná akce bude ve stylu „párty přednášky“ – spojení zábavy a dřiny = „zábavná dřina“, bez které to prostě při cestě za úspěchem nejde. Všichni hlavní hosté měli cca 30 min na svoji „párty přednášku“. Mezi těmito vstupy probíhal neorganizovaný networking všech účastníků. Akci navštívilo přes 120 lidí a byli to primárně pouze osoby, které již podnikají, nebo vidí v podnikaní jedinou možnou životní cestu.