• +420608161930
  • PatrikMarafko@Showmagazine.cz

Category Archive: Dominik Plešinger

Dominik Plešinger 2

Plešinger – nový brand přichází na scénu!

Už je to tři měsíce, kdy jsme představili prvního podnikatele, kterého jsme si vybrali z celé řady uchazečů, abychom na něm prezentovali, jak fungují naše konzultace, coaching a kompletní vzdělávací systém, který připravujeme pod hlavičkou VELKOPODNIKATEL. Na rozvoji projektu PLEŠINGER Dominik intenzivně pracoval za podpory Jaroslava Brože i Patrika Marafka, přičemž do týmu pomalinku vstupují další zajímavé osobnosti – partneři projektu. Pojďme si zhodnotit, kam se projekt za tu krátkou dobu posunul!

 

Z pozice coachů můžeme říci, že u Dominika je vidět tah na branku. Projekt se posouvá, i když u něj nejsme. Pozitivně působí také na další osoby, které se do projektu zapojují na různých pozicích. V tuto chvíli je již Dominik velice dobře nastaven a pro jeho další růst bude zásadní rozhodnout se o přesné vizi toho, jak chce, aby celá společnost fungovala. V ruku v ruce s tím půjde i budování brandu, které je v tuto chvíli na začátku.

 

Jak hodnotí spolupráci Dominik?

 

Jak bys vyhodnotil svůj osobní posun – tedy pokud se bavíme o Tobě jako osobnosti?

Rozhodně. Během budování vlastní firmy se člověk naučí mnoho věcí, jako vedení lidí, vedení porad, být mnohem efektivnější na každé schůzce, protože pokud buduješ něco při současném zaměstnání. Paradoxně je možná to, že člověk buduje něco na co má jen 50% času, přínosem. Jste pod větším tlakem. Na druhou stranu se tím naučíte, že takhle by to mělo fungovat i za předpokladu, že na to máte všechen možný čas.

 

Jak se posunul projekt nového brandu košil Plešinger, tedy:

  • co se za minulé tři měsíce podařilo?

Máme kooporated identity – vyladěné logo, web, sociální sítě a všemu dáváme minimálně graficky jasný směr. Již jsme dělali jedno veřejné měření, za pár dní nás čeká další. Neustále rozvíjíme vztahy v oblastech spolupráce v různých směrech (jak obchodní, tak partnerské – například máme už i partnery na šití obleků).

  • co Tě překvapilo ať už pozitivně, nebo negativně?

Pozitivně mě překvapuje, že je znatelný růst. Negativně, že šití košil není zas tak snadná věc. Je tu velice málo firem, které dokážou šít velké množství košil na vysoké úrovni. Pokud bychom se dnes dostali s prodejem na 500 ks za měsíc, již to rozhodně nezvládneme šít v ČR, pokud bychom do té doby nevytvořili vlastní továrnu.

  • co se nepodařilo, i když to bylo v plánu?

Největší problém nastal při tvorbě webu, kdy jsme si neporozuměli s člověkem, který měl výrobu na starosti. V tuhle chvíli vidím za zásadní při každém dalším kroku dobře vybrat zodpovědné osoby a současně si jasně nastavit dohody. V ostatních ohledech se posouváme dle plánu, i když v některých ohledech zjišťujeme, že budeme muset řešit i záležitosti, se kterými jsme na počátku vůbec nepočítali.

 

Vliv konzultací v rámci VELKOPODNIKATELE vnímáš pozitivně, nebo negativně – tedy vidíš v nich přínos pro růst Tebe samotného a Tvého projektu?

Určitě pozitivně. Vidím v nich jasný vliv na sebe i na projekt.

 

Jaké jsou Tvoje osobní cíle pro následující 3 měsíce a kam se v těchto měsících má posunout Tvůj projekt?

 

V následujících třech měsících se chci plnohodnotně věnovat pouze svojí firmě, jejímu růstu a primárně obchodu. Je to jeden z důvodů, proč jsem skončil jako manažer v investiční společnosti. Nyní mám 100% času na to, abych se svojí firmou udělal ten nejzásadnější krok a stal se tak skutečným leaderem obchodního oddělení a pro všechny. Plánuji se aktivně začít setkávat s potenciálními zákazníky jak z mého přímého okolí, tak s lidmi z firem, využiju na sběr zákazníků i sociální sítě – nyní pracujeme především s facebookem, instagramem a osobně s linkedinem.

Dominik Plešinger 4

Do inkubátoru přijímáme prvního podnikatele!

Pro pilotní spolupráci jsme si z několika desítek uchazečů vybrali prvního podnikatele – Dominika Plešingera, kterého v následujících měsících budeme posouvat ke společnému cíli – stát se velkopodnikatelem.

Níže přinášíme základní informace o této osobnosti a krátký rozhovor.

 

 

Jméno: Dominik Plešinger

Datum narození: 30. 3. 1991

Aktuální věk: 25

Znamení: Beran

Středoškolské vzdělání: Obchodní akademie, hotelová škola

Vysoká škola: Rok na VŠEM

Město původu: Jablonec nad Nisou

Aktuální bydliště: Praha (6 let)

Aktuální činnost: Zaměstnaný jako manažer v investiční společnosti

Počet let pracovní činnosti: 8 let

Hobby: Fitness, běhání, přátelé, večírky, cestování

 

Jak dlouho podnikáš?

Cca 6 let, začínal jsem ve finančním poradenství, prolínal průběžně se zaměstnáním, brigádama jako moderátor.

 

Na jakém projektu chceš nyní pracovat?

Košile na míru s vlastním brandem s edukativní částí – výuka módních trendů.

 

Kdy jsi začal nad tímhle projektem uvažovat?

V únoru roku 2016.

 

Jak dlouho se s námi individuálně potkáváš?

Od dubna roku 2016.

 

Máš pocit, že Ti dosavadní setkávání s námi pomohlo s rozvojem tohoto projektu?

Ano, seznámil jsem se z novými lidmi na vašich networkingových akcích, od kterých jsem si vzal další inspiraci pro start tohoto projektu. V každém případě jsem si z každého invididuálního setkání vždy něco odnesl, těžko to lze specifikovat konkrétně, ale názor zúčastněných a přitom neovlivněných pozorovatelů je vždy přínosem.

 

Proč chceš dělat košile na míru?

Chci chlapům ukázat, že se mohou oblékat lépe, proč to dělat, jak to udělat, a u koho – což jim chci předávat prostřednictvím sociálních sítí a současně zajistit, kde následně kvalitní košili na míru koupit za dostupnou cenu.

 

Proč chceš při nastartování tohoto projektu být součástí INKUBÁTORU?

Očekávám využití kontaktů, lidí, bussinesu, coachingu, inspirace, sdílení informací, kontroling a dohled nad systematikou mojí práce.

 

Jak by měl Tvůj projekt vypadat v lednu 2017?

Že budu mít obchod nastaven tak, abych za rok 2017 prodal minimálně 1200 košil, což znamená, že do té doby musím zajistit web, odběratele, dlouhodobé kontrakty, tvořit image značky a žádaný brand. Současně bych chtěl mít kamenné místo – salon, kde budu potenciální zákazníky měřit, předávat košile. Tým by měl mít kromě mne člověka na prodejně, obchodního zástupce, osobu na on-line marketing a člověka na sociální sítě, blog, články a nakonec člověka, který natáčí a stříhá videa na web a finančního řiditele. Vše musím směřovat k tomu, aby můj reálný zisk byl za rok 2017 půl milionu korun českých, ale abych byl spokojený, chtěl bych přes milion, což znamená že s ohledem na náklady na personál, na výrobu a na marketing musím udělat obrat zhruba 12 milionu korun, z čehož také vyplývá, že prodej košil by měl být až pětinásobný.

 

Co cítíš, že se sebou musíš udělat, abys těhle cílů dosáhl?

Musím získat zkušenosti s budouváním bussinesu a vedením firmy. Doposud jsem to nikdy nedělal.

 

Co považuješ za nejdůležitější kroky pro dosažení zmíněných cílů?

Za nejdůležitější považuji marketing – být vidět a slyšet, jak v on-line marketingu, tak být doporučován, využít barterů s různými časopisy, budování vztahů s Youtubery, apd.

 

Co očekáváš od nás, jako vedoucích osob v INKUBÁTORU?

Od Patrika očekávám propojení zkušeností se založením firmy, propojení kontaktů, asistenci na fungování při budování firmy, zpětnou vazbu, nasměrování na správnou cestu společnosti, předání energie.

Od Jaroslava očekávám předání systému, kontroling směru, získání jeho zkušeností s obchodem a vedením lidí, odlišné propojení s potenciálními zákazníky.

 

Co očekává INKUBÁTOR od DOMINIKA?

Drive v práci na vlastní společnosti, dodržování dohod, plnění úkolů, otevřenost, pravdivost informací, transparentnost, kooperaci při předávání informací o jeho vývoji veřejnosti a to po následujících 6 měsíců, společné budování značek, tedy VELKOPODNIKATEL,  DOMINIK PLEŠINGER, i NOVÉHO BRANDU KOŠIL.

 

 

Již nyní s Dominikem intenzivně pracujeme na rozvoji jeho osobnosti i jeho bussinesu. Jak se vše vyvíjí můžete sledovat na sociálních sítích připravených pro značku Plešinger:

LinkedIn / Facebook / Instagram / Twitter