• +420608161930
  • PatrikMarafko@Showmagazine.cz

Category Archive: Jarmila Zipserová

zipserova

Započali jsme spolupráci s dalším podnikatelem – ženou!

Jméno: Jarmila Zipserová

Datum narození: 23. 3. 1964

Aktuální věk: 52

Znamení: Beran

Středoškolské vzdělání: Gymnázium

Vysoká škola: Univerzita Masarykova v Brně – lékařská fakulta

Město původu: Zámek Velké Meziříčí

Aktuální bydliště: Praha (2 roky)

Aktuální činnost: Primář rehabilitace a majitelka neurorehabilitační kliniky AXON

Počet let pracovní činnosti: 25 let

Hobby: Hudba, Feng shu, četba, vzdělávání, cestování, pěší turistika, jídlo, vaření a pařby

 

 

Jak dlouho podnikáte?

Už na mateřské před mnoha lety jsem dělala jako ičař prodejce různých produktů. A před cca 6 lety jsem začala podnikat ve zdravotnictví.

 

Na jakém projektu chcete nyní pracovat?

Rozvoj neurorehabilitační kliniky AXON – stabilizace pražské centrály, otevírání dalších poboček v rámci Evropy a tvorba aplikace poskytující trénink pro pacinty s neuromuskulárním deficitem.

 

Kdy jste začala nad tímhle projektem uvažovat?

Nad rozvojem poboček přemýšlím už přes rok.

 

Jak dlouho se s námi individuálně potkáváte?

Bude to od března 2016 – tedy přibližně půl roku.

 

Máte pocit, že Vám dosavadní setkávání s námi pomohlo s rozvojem tohoto projektu?

Ano, už dosavadní setkávání rozvinulo mojí osobnost – dalo mi to dobrou zpětnou vazbu na mne samotnou. Urovnala jsem si vlastní cíle, rozebrala jsem časovou a finanční dotaci potřebnou na tyto cíle a také našla nový přístup k práci s vlastním potenciálem a kontakty.

 

Proč chcete rozvíjet kliniku AXON?

Protože jsem ve věku, kdy cítím určitý přesah a chci tady za sebou nechat nějaký otisk. Možná to zní egoisticky, ale ten otisk chci zanechat smysluplný, který bude dlouhodobě pomáhat, protože pro mne pomoc druhým je velmi důležitá. U léčených vidím posun, který je naprosto fascinující. Například když u dítěte, o kterém jiní tvrdí, že už nebude chodit, vidíte první krůčky a další zlepšení. Na jednom dítěti – Hynkovi pracujeme přes rok a dnes konečně sedí, ale měli jsme také měsíce, kdy se to nepohnulo ani o milimetr. Líbí se mi ta pozitivní změna, u které jsem spolutvůrcem. Tato změna se odráží nejen na dítěti, ale i na jeho rodičích. I oni mají z takového zlepšení pochopitelně radost. A takoví lidé pak dále ovlivňují pozitivně celý svět. V podstatě mám díky tomu pocit, že pozitivně měním celý svět já.

 

Proč chcete při rozvoji tohoto projektu být součástí INKUBÁTORU?

Důvod je jednoznačný. Vnímám, že máte drive, máte ten potenciál mne posunout.

 

Jak by měl Váš projekt vypadat v březnu 2017?

Očekávám růst kapacity na pražské klinice z 16 pacientů, které můžeme za měsíc odléčit, na 28 pacientů. Současně budeme mít rozpracované otevření nové pobočky v Brně, kde bych chtěla mít kapacitu pro 16 pacientů. Také chci mít vyjasněné financování nové aplikace pro pacienty po celé Evropě. Pro tuto aplikaci chci mít již sestaven realizační tým, připravenou i marketingovou strategii a vydefinovaný obsah.

 

Co cítíte, že se sebou musíte udělat, abyste tohohle cíle dosáhla?

Umět si efektivněji organizovat svůj čas. Dokázat delegovat určitě činnosti na jiné lidi. Naučit se říkat NE na nepodstatné věci, abych se naopak věnovala těm správným aktivitám.

 

Co považujete za nejdůležitější kroky pro dosažení zmíněných cílů?

Potřebuji „lískače“ – takový dozor, který dohledne na to, jestli jdu správnou cestou a plním to, co tvrdím, že chci.

 

Co očekáváte od nás, jako vedoucích osob v INKUBÁTORU?

Někteří lidé o mě tvrdí, že jsem neřízená střela. Očekávám od Jaroslava, že zvládne tu střelu uřídit a správně nasměrovat, což ještě nikdo nedokázal. Od Patrika očekávám správný pohled na to, jak by mělo podnikání vypadat, jak vnímat důležité kroky, aby Vás to dovedlo k cíli, jak si vybrat ty správné spolupracovníky, rozeznat jejich potenciál, vidět tu perlu lidí, která mne posune k danému cíli, ale současně jim dát příležitost dát jim možnost vložit do společného díla to nejlepší, co v něm je.

 

Co očekává INKUBÁTOR od paní ZIPSEROVÉ?

Dodržování dohod. Otevřenost změně. Že budete chtít víc, než Vaši instruktoři. Překonání vlastního strachu ze řízení lidí a delegace činností, které za Vás můžou dělat jiní, abyste se sama věnovala tomu, čemu se majitel společnosti skutečně má věnovat, aby zabezpečil fungování a růst společnosti. Že dokážete překonat jakoukoli překážku, abyste dosáhla svého snu.