• +420608161930
  • PatrikMarafko@Showmagazine.cz

Monthly Archives:Červen 2016

DSC_6852

Den Velkopodnikatelů 7.6.2016

Na poslední networkingové akci ze série Networkingu Velkopodnikatelů tentokrát vystoupila ROSTYA GORDON – SMITH, zakladatelka ženského projektu MINERVA 21 a CEO People Impact, která působí přes dvacet let v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR manažerů, v roce 2006 byla zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Je zakladatelkou konzultační společnost People Impact s.r.o. a celonárodní soutěže pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, HR Excellence Award. Je spoluautorkou motivační knihy Úspěšně s kůží na trh, publikovala články v časopisech Computer World, HK East European Review, Beautiful British Columbia, Personal, HR Forum a Moje Psychologie. Rostya je častá mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích. Její nejnovější projekt MINERVA 21 oslovuje české ženy s heslem „Čeříme vodu“.

MINERVA 21 je zcela nový koncept v České republice, jehož iniciátorkou je Rostya Gordon-Smith, mezinárodně uznávaná expertka v oblasti rozvoje jednotlivců i organizací a spoluautorka knihy „Úspěšně s kůží na trh“. Zaměřuje se specificky na ženy – na zvýšení jejich sebevědomí a profesních znalostí, na budování sítě kontaktů, vzájemné předávání zkušeností, spolupráci a posílení vlivu ve společnosti. Pomáhá ženám v tom, aby byly připravené přijímat výzvy a vedoucí pozice v různých oblastech podnikání a veřejného života.

Myšlenku MINERVY v roce 2014 rozvíjela skupina žen, která postupně zformulovala vizi a klíčové aktivity společenství. V říjnu 2014 vzniklo tzv. Kolegium MINERVY 21, které stojí v jeho čele. Historicky první aktivitou byl pilotní projekt v oblasti vzdělávání, který se uskutečnil 13. listopadu 2014 na Ekonomické fakultě VŠB v Ostravě a primárně byl určen pro studentky a absolventky. Jednalo se o panelovou diskusi na téma „Žena a kariéra“ a čtyři navazující workshopy s odborníky. Po absolvování celého modulu obdrželo na 50 účastnic a 2 účastníci certifikát a fialový achát, barevný symbol MINERVY 21, s poselstvím „Čeříme vodu“.

Po této charizmatické ženě svůj příběh představil MARTIN HAUSENBLAS – zakladatelem Liftago a ADLER.

„Narodil jsem se a dětství prožil v Děčíně. Svůj dospělý život jsem ale zasvětil Ústí nad Labem. Studoval jsem tu a nyní tu žiju a podnikám. Na prostředí, kde žiju, mi velmi záleží a cítím za něj odpovědnost. To je důvod proč jsem přímo inicioval nebo se zapojil do aktivit, které větší či menší měrou chtějí přetvářet veřejný život k lepšímu. Které to jsou? I Love Ústí – skupina, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Její aktivity můžete sledovat na facebooku. Stipendijní fond Renesance – podporuje studenty nebo absolventy vysokých škol v Ústeckém kraji, kteří se chtějí dál vzdělávat v zahraničí. Podnikáme bez korupce – je sdružení podnikatelů, kteří chtějí do českého byznysu vrátit poctivost. Velice si vážím toho, že tomuto sdružení předsedám. Finanční podporu těmto projektům mohu poskytnout díky úspěšné firmě ADLER Czech, kterou jsem se svým společníkem Pavlem Neumannem založil v roce 2000. Zprvu jsme prodávali trička reklamním agenturám, později jsme se stali jedním z nejrychleji se rozvíjejících výrobců a vývozců reklamního textilu v Česku. Adler znamená orel. Orel je zosobněním hodnot, které naše firma vyznává: síly, rychlosti a nadhledu.“ (Citace z webu: www.hausenblas.cz)