• +420608161930
  • PatrikMarafko@Showmagazine.cz

Monthly Archives:Září 2016

Dominik Plešinger 2

Plešinger – nový brand přichází na scénu!

Už je to tři měsíce, kdy jsme představili prvního podnikatele, kterého jsme si vybrali z celé řady uchazečů, abychom na něm prezentovali, jak fungují naše konzultace, coaching a kompletní vzdělávací systém, který připravujeme pod hlavičkou VELKOPODNIKATEL. Na rozvoji projektu PLEŠINGER Dominik intenzivně pracoval za podpory Jaroslava Brože i Patrika Marafka, přičemž do týmu pomalinku vstupují další zajímavé osobnosti – partneři projektu. Pojďme si zhodnotit, kam se projekt za tu krátkou dobu posunul!

 

Z pozice coachů můžeme říci, že u Dominika je vidět tah na branku. Projekt se posouvá, i když u něj nejsme. Pozitivně působí také na další osoby, které se do projektu zapojují na různých pozicích. V tuto chvíli je již Dominik velice dobře nastaven a pro jeho další růst bude zásadní rozhodnout se o přesné vizi toho, jak chce, aby celá společnost fungovala. V ruku v ruce s tím půjde i budování brandu, které je v tuto chvíli na začátku.

 

Jak hodnotí spolupráci Dominik?

 

Jak bys vyhodnotil svůj osobní posun – tedy pokud se bavíme o Tobě jako osobnosti?

Rozhodně. Během budování vlastní firmy se člověk naučí mnoho věcí, jako vedení lidí, vedení porad, být mnohem efektivnější na každé schůzce, protože pokud buduješ něco při současném zaměstnání. Paradoxně je možná to, že člověk buduje něco na co má jen 50% času, přínosem. Jste pod větším tlakem. Na druhou stranu se tím naučíte, že takhle by to mělo fungovat i za předpokladu, že na to máte všechen možný čas.

 

Jak se posunul projekt nového brandu košil Plešinger, tedy:

  • co se za minulé tři měsíce podařilo?

Máme kooporated identity – vyladěné logo, web, sociální sítě a všemu dáváme minimálně graficky jasný směr. Již jsme dělali jedno veřejné měření, za pár dní nás čeká další. Neustále rozvíjíme vztahy v oblastech spolupráce v různých směrech (jak obchodní, tak partnerské – například máme už i partnery na šití obleků).

  • co Tě překvapilo ať už pozitivně, nebo negativně?

Pozitivně mě překvapuje, že je znatelný růst. Negativně, že šití košil není zas tak snadná věc. Je tu velice málo firem, které dokážou šít velké množství košil na vysoké úrovni. Pokud bychom se dnes dostali s prodejem na 500 ks za měsíc, již to rozhodně nezvládneme šít v ČR, pokud bychom do té doby nevytvořili vlastní továrnu.

  • co se nepodařilo, i když to bylo v plánu?

Největší problém nastal při tvorbě webu, kdy jsme si neporozuměli s člověkem, který měl výrobu na starosti. V tuhle chvíli vidím za zásadní při každém dalším kroku dobře vybrat zodpovědné osoby a současně si jasně nastavit dohody. V ostatních ohledech se posouváme dle plánu, i když v některých ohledech zjišťujeme, že budeme muset řešit i záležitosti, se kterými jsme na počátku vůbec nepočítali.

 

Vliv konzultací v rámci VELKOPODNIKATELE vnímáš pozitivně, nebo negativně – tedy vidíš v nich přínos pro růst Tebe samotného a Tvého projektu?

Určitě pozitivně. Vidím v nich jasný vliv na sebe i na projekt.

 

Jaké jsou Tvoje osobní cíle pro následující 3 měsíce a kam se v těchto měsících má posunout Tvůj projekt?

 

V následujících třech měsících se chci plnohodnotně věnovat pouze svojí firmě, jejímu růstu a primárně obchodu. Je to jeden z důvodů, proč jsem skončil jako manažer v investiční společnosti. Nyní mám 100% času na to, abych se svojí firmou udělal ten nejzásadnější krok a stal se tak skutečným leaderem obchodního oddělení a pro všechny. Plánuji se aktivně začít setkávat s potenciálními zákazníky jak z mého přímého okolí, tak s lidmi z firem, využiju na sběr zákazníků i sociální sítě – nyní pracujeme především s facebookem, instagramem a osobně s linkedinem.

zipserova

Započali jsme spolupráci s dalším podnikatelem – ženou!

Jméno: Jarmila Zipserová

Datum narození: 23. 3. 1964

Aktuální věk: 52

Znamení: Beran

Středoškolské vzdělání: Gymnázium

Vysoká škola: Univerzita Masarykova v Brně – lékařská fakulta

Město původu: Zámek Velké Meziříčí

Aktuální bydliště: Praha (2 roky)

Aktuální činnost: Primář rehabilitace a majitelka neurorehabilitační kliniky AXON

Počet let pracovní činnosti: 25 let

Hobby: Hudba, Feng shu, četba, vzdělávání, cestování, pěší turistika, jídlo, vaření a pařby

 

 

Jak dlouho podnikáte?

Už na mateřské před mnoha lety jsem dělala jako ičař prodejce různých produktů. A před cca 6 lety jsem začala podnikat ve zdravotnictví.

 

Na jakém projektu chcete nyní pracovat?

Rozvoj neurorehabilitační kliniky AXON – stabilizace pražské centrály, otevírání dalších poboček v rámci Evropy a tvorba aplikace poskytující trénink pro pacinty s neuromuskulárním deficitem.

 

Kdy jste začala nad tímhle projektem uvažovat?

Nad rozvojem poboček přemýšlím už přes rok.

 

Jak dlouho se s námi individuálně potkáváte?

Bude to od března 2016 – tedy přibližně půl roku.

 

Máte pocit, že Vám dosavadní setkávání s námi pomohlo s rozvojem tohoto projektu?

Ano, už dosavadní setkávání rozvinulo mojí osobnost – dalo mi to dobrou zpětnou vazbu na mne samotnou. Urovnala jsem si vlastní cíle, rozebrala jsem časovou a finanční dotaci potřebnou na tyto cíle a také našla nový přístup k práci s vlastním potenciálem a kontakty.

 

Proč chcete rozvíjet kliniku AXON?

Protože jsem ve věku, kdy cítím určitý přesah a chci tady za sebou nechat nějaký otisk. Možná to zní egoisticky, ale ten otisk chci zanechat smysluplný, který bude dlouhodobě pomáhat, protože pro mne pomoc druhým je velmi důležitá. U léčených vidím posun, který je naprosto fascinující. Například když u dítěte, o kterém jiní tvrdí, že už nebude chodit, vidíte první krůčky a další zlepšení. Na jednom dítěti – Hynkovi pracujeme přes rok a dnes konečně sedí, ale měli jsme také měsíce, kdy se to nepohnulo ani o milimetr. Líbí se mi ta pozitivní změna, u které jsem spolutvůrcem. Tato změna se odráží nejen na dítěti, ale i na jeho rodičích. I oni mají z takového zlepšení pochopitelně radost. A takoví lidé pak dále ovlivňují pozitivně celý svět. V podstatě mám díky tomu pocit, že pozitivně měním celý svět já.

 

Proč chcete při rozvoji tohoto projektu být součástí INKUBÁTORU?

Důvod je jednoznačný. Vnímám, že máte drive, máte ten potenciál mne posunout.

 

Jak by měl Váš projekt vypadat v březnu 2017?

Očekávám růst kapacity na pražské klinice z 16 pacientů, které můžeme za měsíc odléčit, na 28 pacientů. Současně budeme mít rozpracované otevření nové pobočky v Brně, kde bych chtěla mít kapacitu pro 16 pacientů. Také chci mít vyjasněné financování nové aplikace pro pacienty po celé Evropě. Pro tuto aplikaci chci mít již sestaven realizační tým, připravenou i marketingovou strategii a vydefinovaný obsah.

 

Co cítíte, že se sebou musíte udělat, abyste tohohle cíle dosáhla?

Umět si efektivněji organizovat svůj čas. Dokázat delegovat určitě činnosti na jiné lidi. Naučit se říkat NE na nepodstatné věci, abych se naopak věnovala těm správným aktivitám.

 

Co považujete za nejdůležitější kroky pro dosažení zmíněných cílů?

Potřebuji „lískače“ – takový dozor, který dohledne na to, jestli jdu správnou cestou a plním to, co tvrdím, že chci.

 

Co očekáváte od nás, jako vedoucích osob v INKUBÁTORU?

Někteří lidé o mě tvrdí, že jsem neřízená střela. Očekávám od Jaroslava, že zvládne tu střelu uřídit a správně nasměrovat, což ještě nikdo nedokázal. Od Patrika očekávám správný pohled na to, jak by mělo podnikání vypadat, jak vnímat důležité kroky, aby Vás to dovedlo k cíli, jak si vybrat ty správné spolupracovníky, rozeznat jejich potenciál, vidět tu perlu lidí, která mne posune k danému cíli, ale současně jim dát příležitost dát jim možnost vložit do společného díla to nejlepší, co v něm je.

 

Co očekává INKUBÁTOR od paní ZIPSEROVÉ?

Dodržování dohod. Otevřenost změně. Že budete chtít víc, než Vaši instruktoři. Překonání vlastního strachu ze řízení lidí a delegace činností, které za Vás můžou dělat jiní, abyste se sama věnovala tomu, čemu se majitel společnosti skutečně má věnovat, aby zabezpečil fungování a růst společnosti. Že dokážete překonat jakoukoli překážku, abyste dosáhla svého snu.